تکنولوژی HD-TVI

تکنولوژی HDTVI  مخفف High Definition Transport Video Interface در واقع تکنولوژی انتقال تصویر با کیفیت بالا است که چیپ آن توسط شرکت TECHPOINT  ارائه شده و این چیپ در اختیار شرکت دیگری به نام  INTERSIL قرار گرفته است . شرکتهای مانند HIKVISION , RASTER و HANGBANG از این فناوری در محصولات جدید خود استفاده میکنند  . نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته HDTVI  همانند سیستمهای قدیمی آنالوگ میباشد.

 

نحوه کارکرد سیستم HDTVI

بین سیستم مداربسته آنالوگ تیوی لاینی و فناوری HDTVI از نظر روش کار تفاوتی ندارد . در سیستم HDTVI تصویر به حالت دیجیتال در CHIP تصویر دوربین تولید می شود و به وسیله یک CHIP کدگذاری اطلاعات با  فناوری HDTVI  کد گذاری شده و جهت ترانسفر آماده میگردد. دیتا به صورت سیگنال های HDTVI با استفاده از  کابل Coaxial یا کابل دو زوج تا  DVR ترانسفر میگردد . دردی وی آر دیتا HDTVI بوسیله یک  Decoder Chipبه Digital data تبدیل میگردد و برای ذخیره سازی و Play توسط در وی آر آماده میگردد.

امکان مشاهده تصویر دوربین HDTVI  برای DVR ها با فناوری مشابه مانند   AHD  یا HDCVI نیست. در دروبین آنالوگ نسل جدید توان مشاهده تصاویر دوربین از طریق اتصال مستقیم دوربین به تلویزیون نیست چون این دوربین از استاندارد تلویزیونی برای ترانسفر دیتا استفاده نمی کند.

 

مزیتهای نکنولوژی HDTVI

تبدیل سیگنالهای دیجیتال به آنالوگ

افزایش فاصله انتقال تصویر از دوربین به DVR

مصرف کم فضای هارد دیسک

استفاده از بستر کابل کواکسیال

سیگنال تصویر HD با کیفیت ۷۲۰ و ۱۰۸۰

امکان پشتیبانی از سیگنالهای صوتی