نحوه انتخاب دوربین AHD و DVR AHD

در هنگام خرید دوربینAHD  بایستی به این نکته توجه داشته باشیم که چیپ تمامی دوربینها از یک مدل NEXTCHIP میباشد

ولی سنسورها که نقش زیادی در رزولوشن دوربین AHD  دارد متغیر میباشند عمدتا در ایران برندهای متفاوتی با رزولوشن و کیفیت تصویر مختلف موجود میباشد و سه برند معروف سنسور AHD  عبارتند از  SONY , OPTINA , OMNIVISION  در همه این پروسسورها از چیپ تصویر CMOS  استفاده شده است حال اگر بخواهیم چه از لحاظ محبوبیت کیفیت و قیمت این سه برند را دسته بندی کنیم در اینصورت است که برند سونی نسیت به رقبا پیشی میگیرد چون هم از کیفیت تصویر بالاتری دارد و دارای افت کیفت کمتری میباشد و OPTINA  و OMNVISION  در رده های بعدی میباشند.

ولی گاها دیده شده که دوربین AHD دارای سنسورصویر OPTINA میباشد ولی در بازار به اسم سونی فروخته میشود که در مقالات بعدی شماره چیپهای مدکور را اعلام خواهد نمود در انتخاب DVR AHD  باید توجه کرد که دی وی آر ما کیفیت دوربین های ما ساپورت کند یعنی اینکه نمیتوانیم دوربین های ADH  1080P را به دی وی آی که 720P ساپورت میکنه وصل نماییم

مزیتهای AHD

1- ارزان بودن    2- فراگیر بودن دوربین AHD   3- زیاد بودن فاصله دوربین و DVR

 

نحوه انتخاب و خرید دوربین مدار بسته AHD و DVR های AHD

 

موقع خرید دوربین های  AHD باید بدانیم در کل رزولوشنی که دوربین های AHD میتواند داشته باشد 1 و 1.3 و 2 مگاپیکسل می تواند باشدحالا که رزولوشنی که میخواهیم داشته باشیم را انتخاب کردیم باید به این نکته بپردازیم که سنسور تصویر دوربین ما محصول کدامیک از شرکتهای OMNVISION, Aptina, Sony میباشند. البته شرکتهای دیگری نیز تولید کننده Image Sensor هستند ولی در بازار ایران بیشتر به این شرکتها برمیخوریم. حال موقع انتخاب این نوع سنسورهای تصویر که همگی CMOS میباشند باید به 3 نکته توجه کنیم: 1 – کیفیت  2 – قیمت 3 – تصاویر

در شرکتهای تولید کننده image sensorاین 3 مورد متفاوت میباشد

Image sensor

کیفیت

قیمت

ماندگاری

SONY

خوب

بالا

خوب

OPTINA

متوسط

متوسط

متوسط

OMNVISION

پایین

پایین

پایین

 

البته موقع خرید باید حواسمان باشد که image sensor  ما محصول کدام شرکت است و بعد از آن اینکه مثلا OPTINA در رزولوشن 2 مگاپیکسل چند نوع چیپ دارد که هر کدام کیفیت و آپشنهای خود را دارد.

بعد از انتخاب دوربین حال موقع خرید AHD DVR میباشد در کل در بازار 3 نوع AHD DVR از لحاظ کیفیت ضبت و نمایش داریم که 720P , 1080P , 1080N میباشد که نوع رزولوشن انتخابی باید متناسب کیفیت تصویر دوربین های ما باشد فقط در مورد DVR 1080N باید به این نکته اشاره کرد که این DVR ها قابلیت نمایش دوربین های با رزولوشن 2 مگاپیکسل را دارند ولی تصاویر را با رزولوشن 960*1080 ضبط می نماید. نکته آخر در مورد DVR های AHD این میباشد که تصاویر ضبط شده را چند کانال پلی بک نمایش میدهد.