ایمیل : info@imendoorbin.com
تلفن : 02166959640 - 09127172647

دسته بندی

با توجه به شرایط اقتصادی امروز که همگی با آن دست به گریبان هستیم، چه در ابتدای شروع و راه‌اندازی یک کسب‌وکار باشید و چه سال‌ها از پا گرفتن حرفه‌تان گذشته باشد، ممکن است با خودتان فکر کنید، هزینه کردن برای راه اندازی یک سیستم امنیتی با عنوان دوربین‌های مدار‌بسته ، چه اهمیتی دارد؟ کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری، یکی از اولین و پایه‌ای‌ترین اصول مدیریت در هر کار و حرفه‌ای است. بدیهی ست هر مدیر موفقی، باید لیستی از اولویت‌بندی هزینه‌های مجموعه خود داشته‌ باشد تا بتواند مجموعه خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کند. اگر چه نصب دوربین‌ مداربسته هزینه‌بر هستند و ممکن است بار ریالی زیادی را بر دوش کسب‌وکار شما تحمیل کنند، با این وجود منافع غیرقابل چشم‌پوشی دارند که ما در این مقاله قصد داریم درباره‌ی آن با شما بیشتر گفتگو کنیم. با وب‌سایت ایمن دوربین و اهمیت نصب دوربین مداربسته همراه باشید:

اهمیت نصب دوربین مداربسته

اهمیت نصب دوربین‌ مداربسته در کسب‌وکارها

اجازه بدهید همین ابتدا با هم یک توافقی کنیم. دوربین‌های مداربسته صرفا یک سیستم امنیتی نیستند! بلکه یک سیستم نظارتی می‌باشند که اهمیت و کارکردهای متفاوتی دارند که شاید با خواندن این مقاله اولویت‌بندی  آن در ذهن شما کاملا تغییر کند:

 • بالا بردن ضریب امنیت محل کسب‌وکار شما:

اولین کارکرد و اهمیت نصب دوربین‌ مدار‌بسته، ایجاد امنیت خاطر برای شما و سایر مالکین یا سهامداران مکانی ست که این دوربین‌ها در آنجا نصب شده‌اند. بنابراین دوربین‌ مداربسته، یک عامل بازدارنده و منصرف‌کننده برای کسانی است که قصد سویی نسبت به دارایی و سرمایه شما دارند.

یادمان باشد قرار نیست همیشه دارایی و سرمایه‌ی گرانقیمتی را با این سیستم‌ها حفظ کنیم؛ گاهی گم شدن یا خراب شدن یک پرونده‌ی ظاهرا ساده که ممکن است ارزش مالی زیادی هم نداشته باشد، حاوی یک اطلاعات مهم، مانند یک سند و یا یک رسید مالی است که می‌تواند برای شما دردسرآفرین شود. به اینها اضافه کنید، بهم خوردن آرامش محیط کاری‌تان را در اثر یک سرقت ساده، که حتی چیز ارزشمندی هم در آن از دست نداده‌اید...

 • حفاظت از کارمندان و مشتریان کسب‌وکارتان:

قطعا سرمایه شرکت شما، تنها دارایی‌های مالی، کالا و اجناس‌تان نیستند. سلامت و آرامش خیال کارمندان و مشتریانی که به برند شما اعتماد کرده‌اند، از ارزشمندترین سرمایه‌های سازمان تجاری شماست که نباید آن را نادیده بگیرید. فرض کنید خودروی یکی از مشتریان شما و یا یکی از پرسنل‌تان، در محل‌کارتان مورد سرقت قرار گرفته باشد. این مساله‌ای ناخوشایند است که قطعا تاثیر منفی خود را بر کار و منافع شرکت شما خواهد گذاشت. نصب یک دوربین مداربسته به شما این امکان را می‌دهد که دست‌کم بتوانید توضیح دهید چه اتفاقی افتاده است.

و یا در مثالی دیگر، اگر صاحب کسب‌وکاری شلوغ و پر رفت و آمد، مانند یک فروشگاه بزرگ هستید، با نصب دوربین‌های مداربسته و نظارتی، خواهید توانست به مشتریان‌تان این اطمینان خاطر را بدهید تا  نگران وسایل، خودرو و یا حتی فرزند خردسالشان نباشند و با آسودگی بیشتری به خرید بپردازد.

و بسیاری مثال‌های دیگر که بر اهمیت نصب دوربین مداربسته تاکید می‌ورزد.

 • افزایش بهره وری:

در ابتدای این مقاله قرار گذاشتیم که دوربین‌ مدار بسته را صرفا یک سیستم امنیتی تصور نکنیم و حالا وقتش رسیده که چند مثال برای این موضوع طرح کنیم. نیاز به گفتن نیست که در کارخانه و هر نوع محیط کاری که تحت نظارت ‌دوربین‌ مداربسته و نظارتی باشد، عملکرد کارکنان کامل‌تر و در انطباق بیشتر با قوانینی ست که باید رعایت نمایند. زمانی که یک کارمند بانک، خود را در مقابل چند دوربین نظارتی حس می‌کند نحوه عملکرد، سرعت پاسخگویی به مشتری و حتی سلامت مالی و کاری او دو چندان خواهد بود و این به معنی نظارت دائم شما بدون حضور فیزیکی‌تان است.

یک مثال دیگر را مرور می‌کنیم: تصور کنید شما مدیر یک مهدکودک هستید و والدین یکی از کودکان، مدعی شده که با فرزندش در مهدکودک بدرفتاری شده! اینجاست که صرف هر هزینه‌ای برای اثبات موضوع و رهایی شما از یک مخمصه و شکایت حقوقی، توجیه‌پذیر و حتی الزامی ست.

این صحبت را از ما قبول کنید: هرگز مسئولیت هیچ شخص، دارایی، سند و یا یک پروژه اجرایی را بدون اینکه امکان نظارتی کامل و همیشگی بر کارکنانتان داشته باشید، نپذیرید! چرا که مسئولیت مالی و حقوقی هر حادثه و اتفاقی در حوزه کارتان، مستقیما بر عهده‌ی شما خواهد بود.

 • ثبت حضور و رفتار مشتریان شما:

نباید فکر کنید تنها فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای و طلافروشی‌ها هستند که به دلیل جلوگیری از سرقت اجناس یا اسنادشان، باید رفتار و کارهای مشتریان خود را ثبت کنند؛ بلکه گاهی ثبت تصاویر حضور یک مشتری در یک دفتر کاری، مدرک محکمه پسندی از رد و بدل شدن یک سند و یا یک تعهد مالی ست ! در همین مثال، تصور کنید بابت چکی که در دست شخصی دارید، مبالغی را در چند مرحله به آن شخص می‌پردازید اما به دلیل سهل‌انگاری، از باز پس‌گرفتن سند مالی خود اجتناب می‌کنید و مشتری بعدها مدعی بستانکاری از شما می‌شود، اینجا تصاویر گرفته‌شده از دوربین‌ مداربسته ، برای اثبات حقانیت به کمک شما خواهند آمد.

دوربین‌های مداربسته ، می‌توانند دلیلی قوی از ثبت رفتار یک مشتری ناهنجار باشند که با تهدید و درگیری یا ایجاد مزاحمت، به سراغ شما یا کارمندتان آمده تا به هدف خود برسد و ازین طریق آرامش محیط کاری شما را سلب کند.

در مثالی دیگر فرض کنید شما با بازاریاب یک کارخانه، در خصوص مقدار جنسی که به شما در محل فروشگاه‌تان تحویل داده به اختلاف برمی‌خورید؛ اینجا ست که تصاویر دوربین‌های مدار‌بسته به شما کمک می کنند که از اجحاف کردن یا مورد اجحاف قرارگرفتن جلوگیری کنید.

اگر فکر می‌کنید این مثال‌ها بسیار بعیدند و اهمیت نصب دوربین مداربسته را توجیه نمی‌کنند، پس پیشنهاد بعدی ما به شما این است که به سراغ یک وکیل خبره بروید و از او بپرسید تا به شما بگوید روزانه چه تعداد پرونده‌های قضایی حول همین اتفاقات ساده در دادگاه‌ها در گردش است!

سخن پایانی:

فارغ از همه‌ی مواردی که در باب اهمیت نصب دوربین مداربسته گفته شد، باید تاکید کنیم نصب یک سیستم نظارتی مانند دوربین‌ مداربسته ، موجب ایجاد آرامش و اطمینان خاطر بیشتر شما خواهد شد و این همان چیزی است که دلیل نصب آن را توجیه می‌کند.

 ازین که این مقاله را در وب‌سایت ایمن دوربین مطالعه کرده‌اید، سپاسگزاریم و امیدواریم برایتان سودمند و مفید واقع شده باشد.

مقالات مرتبط :

نکات مهم در نصب دوربین مداربسته

معرفی تکنولوژی های دوربین مداربسته

انواع دوربین های مداربسته

زمانی که بعنوان یک شرکت یا یک تکنسین مسئولیت نصب یک سیستم دوربین مداربسته به‌عهده شما گذاشته می‌شود، نخستین گام شما طراحی اولیه سیستم بر حسب نیاز مشتری است. یک متخصص سیستم‌های نظارتی با داشتن دانش و تجربه کافی و همچنین تعامل متقابل با کارفرمای پروژه، می‌تواند مناسب‌ترین سیستم نظارتی و امنیتی را طراحی و اجرا کند. اما پرسش مهم اینجاست که طراح سیستم دوربین مداربسته و همین‌طور کارفرما، به چه نکاتی باید توجه داشته باشند؟ پاسخ این سوال را در این مقاله بخوانید:

نکات مهم در نصب دوربین مداربسته

طراحی سیستم نظارتی براساس چه اطلاعاتی صورت می گیرد؟

شما در طراحی و انتخاب دوربین مداربسته ، ابتدا باید برای سه سوال اصلی پاسخ مناسبی داشته باشید:

 1. کارفرما از این سیستم نظارتی چه انتظاری دارد؟

در واقع این مهمترین اطلاعاتی ست که قبل از طراحی و نصب دوربین مداربسته باید با تعامل مشترک با کارفرما به آن برسید. آیا یک درب و یا یک نقطه خاص قراراست تحت نظارت دوربین ها باشد؟ یا یک پارکینگ بزرگ و طولانی با تعداد زیادی خودرو؟ آیا لازم است چهره و رفتار افراد تحت نظارت، قابل تشخیص و رویت باشد؟ و سولاتی مانند این‌ها ...

در یک کلام، باید مشخص باشد، نیاز امنیتی مورد نظر کارفرما و نقاط حساسی که مدنظر است، کدام است.

 1. سیستم نظارتی، قرار است در چه شرایطی عمل کند؟

یکی دیگر از مهمترین اطلاعات شما برای طراحی، شرایطی ست که دوربین مداربسته قرار است در آینده با آن روبرو شود. میزان نور محیط، شرایط آب و هوایی پروژه و اینکه زمان عملکرد سیستم در شب است یا در روز، و یا کمینه یا بیشینه‌ی دمای محیط در فصل‌های مختلف و در طی شبانه‌روز چقدر است؟ این‌ها همه اطلاعاتی ست که  باید با بازدید میدانی از محل پروژه و هماهنگی با مشتری بدست آید تا بتوان بر اساس آن، مناسب‌ترین دوربین مداربسته را به کارفرما پیشنهاد کرد.

 1. قرار است تصاویر گرفته شده به چه نحو و چه میزان بازبینی شود؟

اطلاعات مهم دیگری که بعنوان طراح، مسیر طراحی شما را تعیین می‌کند، آگاهی از میزان نیاز مشتری، نسبت به اطلاعات و تصاویر ضبط شده توسط دوربین‌های مداربسته است. به عنوان مثال، اگر کارفرما نیاز دارد که بصورت آنلاین و از هر نقطه‌ای، به تصاویر دوربین‌ها دسترسی داشته باشد، قطعا انتخاب شما یک سیستم مداربسته تحت شبکه است. مهم است که بدانید اطلاعات و تصاویر تا چند روز یا چند ماه، باید ذخیره شود؟ بدون شک، برای یک طراحی مناسب که پاسخگوی نیاز مشتری باشد، به این داده‌ها نیاز خواهید داشت.

مهمترین نکات در طراحی و نصب سیستم دوربین مداربسته:

 • · میزان نور:

 نحوه نورپردازی محیط، نوع دوربین‌ها و محل نصب آن‌ها، باید توامان در نظر گرفته شود. اساسا میزان نور محیط، چه محیط داخلی باشد (in door) و چه بیرونی (out door) باشد، تاثیر مستقیمی برکیفیت تصاویر دوربین‌ها خواهد داشت. به عنوان مثال در محیط‌های پرنور، بهتر از دوربین‌هایی با قابلیت blc  ، dwdr و یا  wdr استفاده شود.

 • · منبع تغذیه:

بخشی از توجه و دقت ما،  باید به منبع تغذیه سیستم معطوف شود. برای اینکه سیستم دوربین مداربسته‌ای که طراحی می‌شود بهترین عملکرد را داشته باشد، لازم است سیستم شما به یک منبع انرژی پایدار و مناسب متصل باشد. نوسانات برق، افت ولتاژ و یا قطعی برق، می‌تواند بر عملکرد سیستم، تاثیر منفی داشته باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که در شرایط گرما، سیستم‌های تهویه یک کارخانه یا یک مجتمع بکار گرفته می‌شود و امکان نوسانات برق را افزایش می‌دهد و شما لازم است قبل از طراحی این نکته را لحاظ کنید.

یکی دیگر از نکاتی که بسیار مهم است، جانمایی دستگاه و تجهیزات سیستم نظارتی است. در بسیاری از مواقع، قرار دادن قطعات ولتاژ پایین در مجاورت منابع قدرت ولتاژ بالا، امکان القای میدان الکتریکی و نوسانات را بوجود می‌آورد، که این نکته را باید در طراحی سیستم مداربسته و انتخاب محل نصب در نظر گرفت. استفاده از UPS و محافظ بردهای الکترونیکی را در صورت لزوم مد نظر قرار دهید.

 • · مسیر انتقال مناسب:

 حتی اگر بهترین دوربین‌ها و تجهیزات را نصب کنید، اما به عنوان مثال کابل کوآکسیال با کیفیت مناسب استفاده نکنید، کیفیت تصویر لازم را بدست نمی‌آورید و این مساله، در مورد سیستم تحت شبکه نیز صدق می‌کند.

 • · قابلیت ارتقا:

یکی از نکاتی که یک طراح با تجربه باید در نظر بگیرد، قابلیت ارتقاء سیستم و همین‌طور گسترش سیستم است. کارفرما باید در صورت نیاز امکان افزایش تعداد دوربین‌ها را به ساده‌ترین شکل و یا همچنین امکان به‌‌روز‌رسانی نرم‌افزارهای سیستم را در آینده داشته باشد.

 • · هزینه:

همواره هزینه تمام‌شده، از اصلی‌ترین فاکتور‌های یک طراحی مناسب است. سیستم شما باید بهترین عملکرد را با صرف مناسب‌ترین هزینه داشته باشد. در صورت امکان، استفاده از تجهیزات و زیر‌ساخت‌هایی که از قبل موجود هستند، می‌تواند در کاهش هزینه‌ها تاثیر به‌سزایی داشته باشد.

 • · قابل اطمینان بودن:

موضوع اصلی در سیستم‌های مداربسته ، نظارت و امنیت است که علاوه بر اینکه مسائل بسیار حساس و بااهمیتی هستند، کمتر جای بروز اشتباه در این حوزه نیز وجود دارد. باید بتوانید سیستمی قابل اطمینان، به کارفرمای خود ارائه دهید.

برای اینکه از عملکرد تجهیزاتی که استفاده و نصب می‌کنید اطمینان بیشتری پیدا کنید، این موارد را مدنظر بگیرید:

 • با استفاده از تجربه خودتان و دیگر همکاران، از کیفیت قطعاتی که قرار است به کارفرما پیشنهاد دهید، مطمئن شوید. البته مشورت با نیروهای حراستی که مستقیما از این نوع تجهیزات در ساختمان های دیگر استفاده می کنند، هم گزینه قابل اتکائی ست.
 • از قطعات و تجهیزاتی که برای اولین بار به‌کار می برید، تنها در پروژه‌های کوچک استفاده کنید.
 • از اعتبار، سابقه و مشتری‌مداری شرکت تولیدکننده و فروشنده تجهیزات، مطمئن شوید و همینطور از نحوه و میزان گارانتی قطعاتی که در سیستم خود استفاده می‌کنید.

 

سخن پایانی :

طراحی و نصب یک سیستم نظارتی، نیازمند تجربه مناسب و دانش کافی به همراه دقت در تک‌تک زوایای پروژه است. استفاده از قطعات با‌کیفیت و البته با صرفه و هزینه ای که باید پرداخت شود، همه از مسائل حائز اهیمت در نصب یک سیستم دوربین مداربسته است که شاید کمتر کسی بدان توجه کند.

امیدواریم نکاتی که در این مقاله به آنها اشاره شد، به همراه تجربه کاری‌تان، شما را در طراحی و اجرای یک سیستم مداربسته کمک نماید. ضمن تشکر از شما برای همراهی با این مقاله، یادآوری می‌کنیم شرکت ایمن دوربین ، آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان به شما همکاران گرامی در خصوص طراحی و همینطور ارائه با کیفیت ترین محصولات بازار می‌باشد.

مقالات مرتبط :

اهمیت نصب دوربین مداربسته در کسب و کارها

دوربین مداربسته  

معرفی تکنولوژی های دوربین مداربسته

مجموعه پارس ارتباط افزار یکی از بزرگترین و بنام‌ترین شرکت‌های فعال در عرصه تکنولوژی های  IT، دیتا،  توسعه شبکه، حوزه‌های نظارتی و امنیتی در کشور است که با بهره‌گیری از ساختاری هوشمند و به‌روز، توانسته بیش از یک دهه حضور درخشان در عرصه فناوری داشته باشد. استفاده از کادر پرسنلی با دانش و تخصص بالا و درک درست از الزامات و نیازهای بازار ایران در خصوص صنایع این حوزه، باعث شده است، شرکت پارس ارتباط افزار تمام تلاش و همت خود را صرف ارائه خدمات شایسته و محصولات باکیفیت و در بالاترین استانداردهای جهانی نماید. در حال حاضر خانواده بزرگ پارس ارتباط افزار ، نماینده رسمی بیش از ده برند معتبر جهانی در زمینه تکنولوژی‌های شبکه و محصولات نظارتی می‌باشد. در این محتوا از وب‌سایت ایمن دوربین ، قصد داریم راجع به این شرکت و فعالیت‌هایش در زمینه‌ی دوربین مداربسته، همچنین گارانتی پارس ارتباط افزار بیشتر بدانیم. با ما همراه باشید:

شرکت پارس ارتباط افزار

پارس ارتباط افزار و تکنولوژی های روز دنیا

شرکت پارس ارتباط افزار ، از سال 1383 با عرضه محصولات شناخته شده‌ای مانند HP و Cisco و   ASUS وارد دنیای شبکه و IT شد و از همان ابتدا، با بلندپروازی و آینده‌نگری، موفق به جلب اعتماد برندهای معتبر  ASUS  و AZtech و اخذ نمایندگی از آنها شد.

در طول این یک دهه فعالیت، شرکت پارس ارتباط افزار اقدام به اخذ نمایندگی یا عرضه محصولات بسیاری از معتبرترین کمپانی های دنیا از جمله، TP-Link ,  Seagate ، Hikvision ،   HiLook،  ASUS ،  digivod و چند شرکت بزرگ دیگر نموده است. طبیعتا داشتن نمایندگی از تولیدکنندگان معروف و معتبر جهانی، نشان‌دهنده‌ی استانداردها و قابلیت‌های ویژه‌ای است که پارس ارتباط افزار دارای آن است.

شرکت پارس ارتباط افزار و همکاری با شرکت هایک‌ویژن :

یکی از مهمترین بخش‌های فعالیت شرکت پارس ارتباط افزار ، نمایندگی غول فناوری چینی، یعنی هایک ‌ویژن است. همانطور که می‌دانیم هایک ‌ویژن یکی از معتبر‌ترین و بزرگترین شرکت‌های تولید و ساخت تجهیزات نظارتی و امنیتی مانند دوربین مداربسته در سطح جهان است که بنا بر ارزیابی صورت گرفته توسط مجله a&s Security 50 ، -این مجله به معرفی کمپانی‌های بزرگ فعال در عرصه صنعت امنیت می‌پردازد- هایک ویژن در سه سال گذشته بزرگترین تولیدکننده دوربین مداربسته در سطح دنیا بوده است.

شرکت هایک‌ ویژن با بهره‌گیری از افراد متخصص و باتجربه، در مسیر توسعه و طراحی بسیار پیشگام است و انواع تجهیزات و ابزارآلاتی که در یک سیستم مداربسته به کار می‌رود را تولید می‌کند.

 

محصولات شرکت پارس ارتباط افراز:

 • دستگاه DVR و NVR

 • انواع دوربین‌های آنالوگ HD و دوربین‌های تحت شبکه یا IP

 • نرم‌افزارهای مرتبط با سیستم مداربسته

 • سیستم‌های هشداردهنده

 • و بسیاری دیگر که مرتبط با زمینه دوربین مداربسته است.

مسئولیت عرضه، توزیع و ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات کمپانی هایک ویژن از سال 1394 به عهده شرکت پارس ارتباط افزار است، که این شرکت با بیش از 100 نماینده فروش و 10 نماینده ارائه کننده خدمات فنی در سطح کشور، توانسته این وظیفه را به درستی انجام دهد.

 

ویژگی ها و توانمندی های پارس ارتباط افزار:

 • داشتن مدیران و کارکنان متخصص، با دانش، با تجربه و متعهد به اصول اخلاقی حرفه‌ای و شرعی

 • تلاش در جهت ارتقاء به استانداردهای جهانی به عنوان نماینده برترین برندهای دنیا

 • فعالیت مستمر، با دوام و با کیفیت بالا در بیش از یک دهه که نشان از ثبات این شرکت دارد.

 • مشتری‌ مداری و ارائه بالاترین خدمات حین و پس از فروش محصولات خصوصا تجهیزات دوربین مداربسته

 • چارت اداری قوی و تفکیک مسئولیت که شامل معاونت‌های فنی، بازرگانی، فروش، مالی، انسانی، تضمین کیفیت، خدمات پس از فروش و غیره می‌باشد.

 • شبکه گسترده نمایندگی در کشور برای توزیع، فروش، تامین کالا و قطعه

 • گارانتی پارس ارتباط افزار و وارانتی

 • ارائه خدمات پس از فروش

 • تنوع محصولات و کالاهای مختلف در عرصه سیستم‌های نظارتی، تجهیزات رادیوئی، محصولات مرتبط با فناوری شبکه و غیره

گارانتی پارس ارتباط افزار و خدمات پس از فروش :

شکی نیست که اگر به عنوان یک کاربر برای استفاده شخصی و یا به عنوان یک نصاب یا فروشنده به نمایندگی از یک مشتری درصدد خرید یک سیستم دوربین مداربسته باشید، یکی از مهمترین دغدغه‌های شما، وجود کیفیت، خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر است.

کلیه تجهیزات هایک ویژن که از طریق گروه فنی ایمن دوربین و سایت پارس ارتباط افزار به فروش می‌رسد، تحت گارانتی پارس ارتباط افزار قرار دارد و دارای هولوگرام و گارانتی 24 ماهه این شرکت می‌باشد.

دستورالعمل و شرایط گارانتی پارس ارتباط افزار :

گارانتی و وارانتی مبحث مهمی است که همواره ذهن خریدار را به خود مشغول می‌سازد. بدیهی است شرکت و کمپانی که می‌تواند گارانتی معتبر ارائه دهد، می‌تواند اطمینان بیشتری به خریدار ببخشد.

به منظور دریافت گارانتی پارس ارتباط افزار در محصولات ارائه‌شده از سوی هایک ویژن ، باید این نکات مد نظر قرار دهید:

 • گارانتی تمام محصولات، 24 ماه پس از تاریخ خرید می باشد.
 • گارانتی تنها شامل محصولاتی است که با هولوگرام و شماره سریال شرکت پارس ارتباط افزار عرضه شده باشند.
 • در صورتی که رفع عیب و ارائه گارانتی یک محصول، بیش از 48 ساعت زمان ببرد، شرکت پارس ارتباط افزار اقدام به تعویض کالا به جای تعمیر آن می‌کند.
 • آسیب‌های فیزیکی ناشی از آتش سوزی، نوسانات برق، قرارگیری تجهیزات در آب، شامل گارانتی نمی‌باشد.
 • دستکاری و تعمیر دستگاه‌ها توسط افراد غیرمجاز، گارانتی محصول را نقض می‌کند.
 • گارانتی مربوط به قطعات سخت‌افزار بوده و شامل مشکلات نرم‌افزاری و آپدیت‌های غیر اصولی نمی‌باشد.

 

سخن پایانی:

شرکت پارس ارتباط افزار به نمایندگی قانونی از شرکت هایک ویژن و به عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌ها در زمینه فروش محصولات دوربین مداربسته در ایران همکاری می‌کند و با ارائه محصولات باکیفیت و همچنین گارانتی معتبر می‌تواند خیال شما را از داشتن یک سیستم مداربسته با کیفیت و با دوام آسوده سازد. گارانتی پارس ارتباط افزار که به مدت دو سال کامل اعتبار دارد، یکی از معتبرترین گارانتی‌ و وارانتی در زمینه دوربین مداربسته می‌باشد و از هر جهت محصولات این شرکت را تضمین و پشتیبانی می‌کند.

ازین که این محتوا را در وب‌سایت ایمن دوربین مطالعه کرده‌اید از شما سپاسگزاریم و امیدواریم این مقاله برایتان سودمند و مفید واقع شده باشد.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره و خدمات با همکاران ما در گروه فنی تماس بگیرید تا با اطمینان بیشتری محصولات مورد نظر خود را خریداری نمایید.

 

مقالات مرتبط :

معرفی شرکت هایک ویژن

دوربین مداربسته توربو hd

دوربین مداربسته hdtvi

مقایسه دوربین مداربسته توربو hd و hdtvi

 

همه‌ی ما با دوربین مداربسته  و کارکرد آن آشنایی داریم. امروزه، کمتر فضای تجاری یا اداری را می‌توان یافت که مجهز به دوربین مداربسته نباشد! تاریخچه‌ی تولد و پیدایش دوربین مداربسته ، عمر طول و درازی ندارد و خوب است بدانید اولین دوربین مداربسته ، در سال 1342  توسط یک آلمانی به نام والتر بروش ، برای نظارت بر پرتاب موشک‌های ارتش آلمان نصب و راه‌اندازی شد، اما نصب و استفاده از دوربین مداربسته به شکلی که امروزه شاهد آن هستیم، عمری بیست و چند ساله دارد. استفاده از دوربین‌های مداربسته، با آنکه پدیده‌ای جدید و نوین محسوب می شود، به طور چشمگیر و غیرقابل انتظاری در سطح دنیا گسترش یافته است که عمده‌ترین دلیل آن را می‌توان فراهم کردن قابلیت کنترل و ایجاد امنیت دانست. در ادامه همراه وب‌سایت ایمن دوربین باشید تا بیشتر درباره‌ی دوربین مداربسته و انواع آن آشنا شویم.

دوربین مداربسته

دوربین مداربسته چیست ؟ 

اگر مشغول راه‌اندازی کسب‌وکاری هستید و یا قصد دارید سیستم امنیتی منزل و آپارتمان‌تان را ارتقاء دهید، دوربین مداربسته اولین گزینه‌ای است که احتمالا به ذهن‌تان خطور خواهد کرد.

دوربین مداربسته برگرفته از واژه‌ی closet circuit television  که به طور خلاصه CCTV نامیده می‌شود، به تعداد یک یا چند دوربین گفته می‌شود که در محل ثابتی قرار دارند و تصاویر دریافتی از محیط را به نقطه‌ای دیگر ارسال می‌کنند.

سیستم دوربین‌های مداربسته متشکل از یک یا چند دوربین هستند که توسط کابل، به یک سیستم ضبط‌کننده تصویر که به آن DVR می‌گویند، متصل شده و سپس توسط کابل‌ دیگری به گیرنده که می‌تواند مانتیور، لپ‌تاپ و یا یک تلویزیون باشد، جهت نمایش ارسال می‌شود.  

وجود دوربین‌های مداربسته ، نقش مهمی در سیستم‌ حفاظتی و امنیتی ایفا می‌کند و حضورشان به تنهایی می‌تواند میزان جرم و جرایم را کاهش دهد. از دیگر کاربردهای دوربین‌ مداربسته ، می‌توان به حضور آن‌ها در صنایع نظامی، فضایی، صنعت، امنیتی و پلیسی، ارتباطات ویدئویی، کنترل و مدیریت در اماکن تجاری و آموزشی و همچنین کنترل جرائم رانندگی و ترافیک شهری اشاره کرد.

انواع مختلفی از دوربین مداربسته ، برای نظارت و حفاظت مکان‌ها داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند و با توجه به اینکه در چه محیط و شرایطی باشند، از نظر ساختار و تکنولوژی با یکدیگر تفاوت دارند:

بررسی دوربین‌های مداربسته از نظر ساختار فیزیکی:

 در اینجا قصد داریم دوربین های مداربسته را از لحاظ ساختار فیزیکی تقسیم‌بندی نماییم که هر کدام بر اساس کارایی مخصوص به خود، در فضاهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند:

 • دوربین مداربسته سقفیDome Camera:

این دوربین‌ها، شکلی گنبدی‌مانند دارند. به‌طور عامیانه به این دوربین‌ها، دوربین دام گفته می‌شود و به دلیل شکل دایره‌ای مانندی که دارند، معمولا بر روی سقف محلی که قرار است دوربین مداربسته تعبیه شود، قرار می‌گیرند. دوربین‌های دام، قابلیت نصب بر روی دیوار را نیز دارند و چنانچه در محل مناسبی تعبیه شوند، می‌توانند به طور کامل فضا را پوشش ‌دهند، به‌طوری که نقطه‌ی کوری باقی نماند.

 • دوربین مداربسته بولتBullet Camera:

دوربین‌های بولت، عموما بدنه‌ای به شکل استوانه و جنس فلزی دارند و به دلیل خاصیت ضدآب بودن، بیشتر در فضای بیرونی مانند حیاط یا پارکنیگ و غیره ، مورد استفاده قرار می‌گیرند. دوربین‌های بولت، قابل نصب بر روی دیوار هستند و ماندگاری بالایی نسبت به تغییرات آب‌وهوایی و رطوبت دارند. این دوربین‌ها، فضای زیرین خود را به طور کامل پوشش می‌دهند و به دلیل مقاومت بالا، کاربرد زیادی در سیستم‌های مداربسته دارند. کلمه‌ی بولت که در نامگذاری این دوربین‌ها به‌کار رفته است به معنی گلوله می‌باشد و به دلیل شکل استوانه‌ای این دوربین‌ها بر روی آن نهاده شده است.

 • دوربین مدار بسته اسپید دامSpeed dome Camera:

این دوربین‌ها، قابلیت کنترل بسیار بالایی را به وسیله‌ی چرخش و زوم کردن فراهم می‌آورند و ازین رو در اماکنی که نیازمند نظارت و کنترل دقیق‌تری است، نصب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. قدرت مانور و چرخش دوربین اسپید دام، به طور کامل، یعنی 360 درجه است و می‌تواند به صورت بالا و پایین هم حرکت نماید. دوربین اسپید دام، به دلیل قابلیت کنترل بسیار بالایی که دارد، به تنهایی می‌تواند کار چند دوربین ثابت را انجام دهد و به همین دلیل کارایی خاص و منحصربه‌فردی دارد.

 • دوربین مداربسته مینیاتوریMini Camera:

این دوربین‌ها، اندازه‌ی کوچکی دارند و این قابلیت را دارند که به صورت مخفی یا نامحسوس نصب شوند. از آنجا که نصب این دوربین‌ها، ممکن است برای افراد حساسیت‌برانگیز باشد، استفاده از آن‌ها چندان متداول نیست و تنها در مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که شرایط خاصی داشته باشند. برخلاف لنز بسیار کوچکی که دوربین‌های مینیاتوری دارند، بدنه‌ی آن‌ها چندان کوچک نیست اما این قابلیت را دارد که در پشت شیءای مخفی شود و تنها لنز بسیار کوچک آن که جلب توجه‌ نمی‌کند، در معرض دید باشد. دوربین‌های مداربسته مینیاتوری، معمولا فاقد دید در شب هستند و از کیفیت تصویر متوسطی برخوردارند. نام دیگر دوربین مداربسته مینیاتوری، دوربین سوزنی است.

 • دوربین مداربسته صنعتیIndustrial Camera:

 دوربین‌های مداربسته صنعتی، کاربرد تخصصی‌تری نسبت به سایر دوربین‌ها دارند. لنز دوربین‌های صنعتی، به طور جداگانه بر روی آن نصب می‌شود و به همین دلیل این دوربین‌ها معمولا بدون لنز فروخته می‌شوند و کاربر مطابق نیاز خود، برای آن لنز مناسبی تهیه می‌نماید تا تصویر بهتر و واضح‌تری از فضا داشته باشد. دوربین‌های صنعتی در مقابل نفوذ آب آسیب‌پذیرند و درون جعبه‌هایی فلزی یا پلاستیکی قرار می‌گیرند و به همین دلیل به آن‌ها دوربین box  نیز گفته می‌شود. باکس یا جعبه‌ای که دوربین در آن قرار دارد، از دوربین در برابر نفوذ گردوغبار، رطوبت و یا سایر مداخلات جوی محافظت می‌کند و به همین دلیل قابلیت استفاده در فضاهای سخت را مهیا می‌کند. دوربین‌های صنعتی، قابلیت دید در شب ندارند، اما می‌توانند تصویر واضحی را در فضای کم‌نور به شما نشان دهند.

 • دوربین‌ مداربسته حرارتی Thermal:

در این دوربین‌ها، سنسور دریافت تصاویر حرارتی است. به این معنی که برخلاف سایر دوربین‌هایی که نور را از محیط دریافت کرده و به شکل تصویر درمی‌آورند، این دوربین‌ها حرارت و گرمای دریافتی از محیط را به شکل تصویر می‌سازند و ارسال می‌نمایند.

سخن پایانی:

امروزه وجود دوربین‌های مداربسته چنان با زندگی ما سازگار شده است که شاید به‌سختی بتوان مکانی عمومی و پر رفت‌وآمد را بدون وجود دوربین‌های مداربسته تصور کرد. وجود یک سیستم دوربین‌ مداربسته به تنهایی می‌تواند حس امنیت و آرامش را به شما هدیه بدهد تا بتوانید در آن فضا با خیالی آسوده‌تر گام بردارید.

دوربین‌های مداربسته، از هر نوعی که باشند، با توجه به منافعی که برای شما ایجاد خواهند کرد، هزینه‌ی زیادی را بر دوش شما تحمیل نخواهند کرد و به طور حتم، ارزش آن را دارند که بابت خرید و راه‌اندازی آن‌ها، هزینه‌ کنید.

ازین که این مقاله را در وب‌سایت ایمن دوربین مطالعه کرده‌اید از شما سپاسگزاریم.

دوربین مداربسته مخفی، برای کسانی که تمایل دارند کنترل و مدیریت بیشتری بر محل کار یا منزل خود داشته باشند، عبارتی وسوسه‌انگیز است زیرا این تصور ایجاد می‌شود  نصب دوربین به صورت مخفی، تاثیر بیشتری در امنیت محیط مورد نظر خواهد داشت. از آنجا که سیستم مداربسته، یک سیستم کنترل کننده و امنیتی ست، دوربین‌ مداربسته مخفی نقش مهمی را خصوصا در موارد خاص ایفا می‌کند. با این وجود، پیش از این که در این خصوص تصمیم‌گیری کنید، پیشنهاد ما این است این مقاله را بخوانید و به نکاتی که در این خصوص گفته خواهد شد توجه کنید.

 

 

دوربین مداربسته مخفی

در ادامه همراه وب‌سایت ایمن دوربین باشید تا دوربین مداربسته مخفی را از زوایای مختلف مورد بررسی بیشتری قرار دهیم:  

دوربین مداربسته مخفی و قوانین مربوط به آن

به طور کلی، نصب دوربین مداربسته در مکان‌های عمومی و شخصی، از لحاظ قانونی منع ندارد و مورد استقبال قرار می‌گیرد. با این وجود چند قانون اصلی وجود دارد که باید به آن توجه کنید:

 • نصب دوربین مداربسته در اماکن عمومی، به جز در اطراف مکان‌های امنیتی مانند پادگان‌های نظامی مجاز است.
 • محلی که دوربین مداربسته در آن نصب می‌شود باید اطلاع‌رسانی عمومی شود، یعنی افراد اطلاع داشته باشند که در این مکان، تصاویر آن‌ها ضبط و دیده خواهد شد مگر در موارد بسیار خاص و البته قانونی. برای این منظور، یک لیبل با عنوان " این مکان مجهز به دوربین مداربسته است" در ورودی اماکن دیده می‌شود.
 • نصب دوربین مداربسته در فضاهای مشترک مانند مشاعات آپارتمان‌ها و مجتمع‌های تجاری، باید با تصویب و تاییدیه کتبی مجمع اعضاء و مالکین ساختمان صورت گیرد.
 • نصب دوربین مدار بسته مخفی، باید با اخذ مجوز از مراجع قانونی انجام شود.

اگر در یک فضای عمومی یا حتی خصوصی و شخصی، قصد نصب دوربین مداربسته به صورت مخفی را دارید، باید با مراجعه به مراجع قانونی، الزام داشتن دوربین مداربسته به شکل مخفی را به تایید این مراجع برسانید.

 به عنوان مثال، فرض کنید کودک شما در منزل توسط پرستار کودک نگهداری می‌شود و شما مایلید از نحوه رفتار پرستار با کود‌تان خصوصا در زمانی که شخص دیگری حضور ندارد، مطمئن شوید. چنانچه دوربین مداربسته به صورت مخفی نصب کنید و مجوز رسمی از مراجع قانونی را نداشته باشید، این فرد می‌تواند از شما در این خصوص شکایت کند.

به هر دلیلی که قصد استفاده از سیستم مداربسته مخفی را دارید، لازم است به مسائل و ضوابط حقوقی که در این زمینه وجود دارد، توجه کامل داشته باشید.

حال که با محدودیت‌های کلی نصب دوربین مداربسته و البته دوربین‌ مداربسته مخفی آشنا شدید، بد نیست به این موضوع بپردازیم که یک سیستم مداربسته مخفی چه محاسن و معایبی خواهد داشت:

آیا همیشه دوربین مداربسته مخفی کارایی بیشتری دارد؟

ممکن است تصور کنید وجود یک سیستم مداربسته مخفی ، نتیجه بهتری در تأمین امنیت مکان مورد نظر شما دارد، اما نباید فراموش کنید یکی از کارکرد‌های بسیار مهم نصب یک سیستم نظارتی، پیشگیری از وقوع جرم و دادن هشدار به افراد مجرم است! در بسیاری مواقع، جلوگیری از وقوع یک جرم، بسیار به صرفه‌تر از کشف یک تخلف و شناسایی متخلف بعد از وقوع آن است.

به بیان دیگر، چنانچه کارمندان یک اداره یا کارخانه بدانند که رفتار آن‌ها، تحت نظارت یک سیستم مداربسته است، کمتر احتمال وقوع یک تخلف یا کم‌کاری وجود خواهد داشت. در اینجا عدم وقوع تخلف، به مراتب بهتر است از این که  کارمندان تخلفی انجام دهند و کارفرما بعدا متوجه این موضوع شود. به همین دلیل، حتی اگر ضرورت دارد دوربین مداربسته به صورت مخفی نصب شود، بهتر است این کار را به صورت تلفیقی انجام دهید.

دلایل نصب دوربین مداربسته مخفی :

استفاده از یک سیستم مداربسته مخفی می‌تواند به یکی از دلایل زیر صورت بگیرد:

 • در صورتی که دوربین به صورت مخفی نصب شود، احتمال آن که در معرض خرابکاری قرار بگیرد، یا از کار بیفتد کمتر خواهد بود.
 • نصب دوربین مداربسته به صورت واضح و آشکار، می‌تواند به زیبایی نمای ورودی یک ساختمان خصوصا ساختمان‌های مسکونی لطمه وارد کند و حس راحتی مهمانانی که قصد ورود ساختمان را دارند، سلب کند.
 • در مواردی که به نحوه عملکرد فردی (به عنوان مثال پرستار کودک) مطمئن نیستید، نصب دوربین مداربسته مخفی ، کمک مناسبی برای اطمینان خاطر بیشتر خواهد بود.
 • و مواردی که دلایل امنیتی خاصی دارد.

راه هایی برای مخفی کردن سیستم مداربسته

 • مطمئن‌ترین راه برای مخفی ماندن سیستم مداربسته ، استفاده از دوربین‌های کوچک و مخصوص است که به دوربین‌های جاسوسی به انگلیسی Spy Camera نامیده می‌شوند و در این مقاله به معرفی بعضی از آن‌ها خواهیم پرداخت.
 • لانه‌ی پرندگان، می‌تواند یک مخفیگاه مناسب برای دوربین‌ها باشد.
 • دوربین مداربسته می‌تواند در لابه‌لای درختان و بوته‌ها نیز نصب شود.
 • دوربین را می‌توانید در پشت شیشه پنجره نصب کنید.
 • قفسه‌های کتابخانه، سنسورهای آشکارساز دود و نشت گاز و غیره، از دیگر گزینه‌های موجود برای مخفی کردن دوربین مداربسته هستند.
 • تا جایی که ممکن است باید از دوربین‌ وایرلس ، که از طریق wifi اطلاعات را منتقل می‌کنند، استفاده کنید.

 بعضی از بهترین دوربین‌های مخفی در سال 2019

1.      دوربین مخفی آلفاتک Alpha Tech  :

ü     دارای قابلیت تشخیص حرکت

ü     وضوح تصویر 1080P

ü      پورت USP

ü     قابلیت شارژ با برق مستقیم

ü     و نقطه ضعف بزرگ این دوربین، عدم اتصال به wifi است.

2.     دوربین DareTang :

ü     وضوح تصویر 1080P

 • قابلیت اتصال به wifi
 • توانایی 12 و 24 ساعته‌ی ذخیره فیلم، در دو نوع مدل مختلف
 • دارای باتری قابل شارژ

 • دوربین کوچک Lilexo Mini
 • وضوح تصویر 1080P
 • قابلیت فیلم‌برداری در شب
 • بدنه بسیار مقاوم
 1. خودکار جاسوسی SharpCam :
 • وضوح تصویر Full HD
 • توانایی ذخیره 75 دقیقه فیلم
 • ظاهر کاملا فریبنده و غیر قابل تشخیص
 1. دوربین کوچک Wimaker :
 • وضوح تصویر 1080P
 • قابلیت اتصال به wifi
 • قابلیت ارسال هشدار
 • بدون نیاز به کارت حافظه

 

سخن پایانی:

دوربین‌های مداربسته از زمانی که پا به عرصه وجود گذاشتند و استفاده از آن‌ها، در زندگی روزمره ما متداول شد، نقش مهمی را در ایجاد امنیت و کنترل ایفا کردند به طوری که امروزه عدم استفاده از دوربین مداربسته خصوصا در محیط‌های عمومی غیرقابل باور است. با این وجود هر شخص یا سازمانی انتظارات و نیازهای خاصی از نصب سیستم امنیتی خواهد داشت که ممکن است برای هر کسی متفاوت باشد. دوربین مداربسته مخفی ، از جمله مواردی ست که در بعضی از شرایط، کمک‌رسان و پرفایده است و می‌تواند نقش مهمی در کنترل و مدیریت فضا داشته باشد.

ازین که ما را در این مقاله همراهی کردید از شما سپاسگزاریم و امیدواریم این محتوا برایتان سودمند و مفید واقع شده باشد.

صفحه1 از6

خبرنامه

شبکه های اجتماعی