ایمیل : info@imendoorbin.com
تلفن : 02166959640 - 09127172647

با توجه به شرایط اقتصادی امروز که همگی با آن دست به گریبان هستیم، چه در ابتدای شروع و راه‌اندازی یک کسب‌وکار باشید و چه سال‌ها از پا گرفتن حرفه‌تان گذشته باشد، ممکن است با خودتان فکر کنید، هزینه کردن برای راه اندازی یک سیستم امنیتی با عنوان دوربین‌های مدار‌بسته ، چه اهمیتی دارد؟ کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری، یکی از اولین و پایه‌ای‌ترین اصول مدیریت در هر کار و حرفه‌ای است. بدیهی ست هر مدیر موفقی، باید لیستی از اولویت‌بندی هزینه‌های مجموعه خود داشته‌ باشد تا بتواند مجموعه خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کند. اگر چه نصب دوربین‌های مداربسته هزینه‌بر هستند و ممکن است بار ریالی زیادی را بر دوش کسب‌وکار شما تحمیل کنند، با این وجود منافع غیرقابل چشم‌پوشی دارند که ما در این مقاله قصد داریم درباره‌ی آن با شما بیشتر گفتگو کنیم. با وب‌سایت ایمن دوربین و اهمیت نصب دوربین مداربسته همراه باشید:

اهمیت نصب دوربین مداربسته

اهمیت نصب دوربین‌ مداربسته در کسب‌وکارها

اجازه بدهید همین ابتدا با هم یک توافقی کنیم. دوربین‌های مداربسته صرفا یک سیستم امنیتی نیستند! بلکه یک سیستم نظارتی می‌باشند که اهمیت و کارکردهای متفاوتی دارند که شاید با خواندن این مقاله اولویت‌بندی  آن در ذهن شما کاملا تغییر کند:

 • بالا بردن ضریب امنیت محل کسب‌وکار شما:

اولین کارکرد و اهمیت نصب دوربین‌ مدار‌بسته، ایجاد امنیت خاطر برای شما و سایر مالکین یا سهامداران مکانی ست که این دوربین‌ها در آنجا نصب شده‌اند. بنابراین دوربین‌ مداربسته، یک عامل بازدارنده و منصرف‌کننده برای کسانی است که قصد سویی نسبت به دارایی و سرمایه شما دارند.

یادمان باشد قرار نیست همیشه دارایی و سرمایه‌ی گرانقیمتی را با این سیستم‌ها حفظ کنیم؛ گاهی گم شدن یا خراب شدن یک پرونده‌ی ظاهرا ساده که ممکن است ارزش مالی زیادی هم نداشته باشد، حاوی یک اطلاعات مهم، مانند یک سند و یا یک رسید مالی است که می‌تواند برای شما دردسرآفرین شود. به اینها اضافه کنید، بهم خوردن آرامش محیط کاری‌تان را در اثر یک سرقت ساده، که حتی چیز ارزشمندی هم در آن از دست نداده‌اید...

 • حفاظت از کارمندان و مشتریان کسب‌وکارتان:

قطعا سرمایه شرکت شما، تنها دارایی‌های مالی، کالا و اجناس‌تان نیستند. سلامت و آرامش خیال کارمندان و مشتریانی که به برند شما اعتماد کرده‌اند، از ارزشمندترین سرمایه‌های سازمان تجاری شماست که نباید آن را نادیده بگیرید. فرض کنید خودروی یکی از مشتریان شما و یا یکی از پرسنل‌تان، در محل‌کارتان مورد سرقت قرار گرفته باشد. این مساله‌ای ناخوشایند است که قطعا تاثیر منفی خود را بر کار و منافع شرکت شما خواهد گذاشت. نصب یک دوربین مداربسته به شما این امکان را می‌دهد که دست‌کم بتوانید توضیح دهید چه اتفاقی افتاده است.

و یا در مثالی دیگر، اگر صاحب کسب‌وکاری شلوغ و پر رفت و آمد، مانند یک فروشگاه بزرگ هستید، با نصب دوربین‌های مداربسته و نظارتی، خواهید توانست به مشتریان‌تان این اطمینان خاطر را بدهید تا  نگران وسایل، خودرو و یا حتی فرزند خردسالشان نباشند و با آسودگی بیشتری به خرید بپردازد.

و بسیاری مثال‌های دیگر که بر اهمیت نصب دوربین مداربسته تاکید می‌ورزد.

 • افزایش بهره وری:

در ابتدای این مقاله قرار گذاشتیم که دوربین‌ مدار بسته را صرفا یک سیستم امنیتی تصور نکنیم و حالا وقتش رسیده که چند مثال برای این موضوع طرح کنیم. نیاز به گفتن نیست که در کارخانه و هر نوع محیط کاری که تحت نظارت ‌دوربین‌ مداربسته و نظارتی باشد، عملکرد کارکنان کامل‌تر و در انطباق بیشتر با قوانینی ست که باید رعایت نمایند. زمانی که یک کارمند بانک، خود را در مقابل چند دوربین نظارتی حس می‌کند نحوه عملکرد، سرعت پاسخگویی به مشتری و حتی سلامت مالی و کاری او دو چندان خواهد بود و این به معنی نظارت دائم شما بدون حضور فیزیکی‌تان است.

یک مثال دیگر را مرور می‌کنیم: تصور کنید شما مدیر یک مهدکودک هستید و والدین یکی از کودکان، مدعی شده که با فرزندش در مهدکودک بدرفتاری شده! اینجاست که صرف هر هزینه‌ای برای اثبات موضوع و رهایی شما از یک مخمصه و شکایت حقوقی، توجیه‌پذیر و حتی الزامی ست.

این صحبت را از ما قبول کنید: هرگز مسئولیت هیچ شخص، دارایی، سند و یا یک پروژه اجرایی را بدون اینکه امکان نظارتی کامل و همیشگی بر کارکنانتان داشته باشید، نپذیرید! چرا که مسئولیت مالی و حقوقی هر حادثه و اتفاقی در حوزه کارتان، مستقیما بر عهده‌ی شما خواهد بود.

 • ثبت حضور و رفتار مشتریان شما:

نباید فکر کنید تنها فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای و طلافروشی‌ها هستند که به دلیل جلوگیری از سرقت اجناس یا اسنادشان، باید رفتار و کارهای مشتریان خود را ثبت کنند؛ بلکه گاهی ثبت تصاویر حضور یک مشتری در یک دفتر کاری، مدرک محکمه پسندی از رد و بدل شدن یک سند و یا یک تعهد مالی ست ! در همین مثال، تصور کنید بابت چکی که در دست شخصی دارید، مبالغی را در چند مرحله به آن شخص می‌پردازید اما به دلیل سهل‌انگاری، از باز پس‌گرفتن سند مالی خود اجتناب می‌کنید و مشتری بعدها مدعی بستانکاری از شما می‌شود، اینجا تصاویر گرفته‌شده از دوربین‌ مداربسته ، برای اثبات حقانیت به کمک شما خواهند آمد.

دوربین‌های مداربسته ، می‌توانند دلیلی قوی از ثبت رفتار یک مشتری ناهنجار باشند که با تهدید و درگیری یا ایجاد مزاحمت، به سراغ شما یا کارمندتان آمده تا به هدف خود برسد و ازین طریق آرامش محیط کاری شما را سلب کند.

در مثالی دیگر فرض کنید شما با بازاریاب یک کارخانه، در خصوص مقدار جنسی که به شما در محل فروشگاه‌تان تحویل داده به اختلاف برمی‌خورید؛ اینجا ست که تصاویر دوربین‌های مدار‌بسته به شما کمک می کنند که از اجحاف کردن یا مورد اجحاف قرارگرفتن جلوگیری کنید.

اگر فکر می‌کنید این مثال‌ها بسیار بعیدند و اهمیت نصب دوربین مداربسته را توجیه نمی‌کنند، پس پیشنهاد بعدی ما به شما این است که به سراغ یک وکیل خبره بروید و از او بپرسید تا به شما بگوید روزانه چه تعداد پرونده‌های قضایی حول همین اتفاقات ساده در دادگاه‌ها در گردش است!

سخن پایانی:

فارغ از همه‌ی مواردی که در باب اهمیت نصب دوربین مداربسته گفته شد، باید تاکید کنیم نصب یک سیستم نظارتی مانند دوربین‌ مداربسته ، موجب ایجاد آرامش و اطمینان خاطر بیشتر شما خواهد شد و این همان چیزی است که دلیل نصب آن را توجیه می‌کند.

 ازین که این مقاله را در وب‌سایت ایمن دوربین مطالعه کرده‌اید، سپاسگزاریم و امیدواریم برایتان سودمند و مفید واقع شده باشد.

زمانی که بعنوان یک شرکت یا یک تکنسین مسئولیت نصب یک سیستم دوربین مداربسته به‌عهده شما گذاشته می‌شود، نخستین گام شما طراحی اولیه سیستم بر حسب نیاز مشتری است. یک متخصص سیستم‌های نظارتی با داشتن دانش و تجربه کافی و همچنین تعامل متقابل با کارفرمای پروژه، می‌تواند مناسب‌ترین سیستم نظارتی و امنیتی را طراحی و اجرا کند. اما پرسش مهم اینجاست که طراح سیستم دوربین مداربسته و همین‌طور کارفرما، به چه نکاتی باید توجه داشته باشند؟ پاسخ این سوال را در این مقاله بخوانید:

نکات مهم در نصب دوربین مداربسته

طراحی سیستم نظارتی براساس چه اطلاعاتی صورت می گیرد؟

شما در طراحی و انتخاب دوربین مداربسته ، ابتدا باید برای سه سوال اصلی پاسخ مناسبی داشته باشید:

 1. کارفرما از این سیستم نظارتی چه انتظاری دارد؟

در واقع این مهمترین اطلاعاتی ست که قبل از طراحی و نصب دوربین مداربسته باید با تعامل مشترک با کارفرما به آن برسید. آیا یک درب و یا یک نقطه خاص قراراست تحت نظارت دوربین ها باشد؟ یا یک پارکینگ بزرگ و طولانی با تعداد زیادی خودرو؟ آیا لازم است چهره و رفتار افراد تحت نظارت، قابل تشخیص و رویت باشد؟ و سولاتی مانند این‌ها ...

در یک کلام، باید مشخص باشد، نیاز امنیتی مورد نظر کارفرما و نقاط حساسی که مدنظر است، کدام است.

 1. سیستم نظارتی، قرار است در چه شرایطی عمل کند؟

یکی دیگر از مهمترین اطلاعات شما برای طراحی، شرایطی ست که دوربین مداربسته قرار است در آینده با آن روبرو شود. میزان نور محیط، شرایط آب و هوایی پروژه و اینکه زمان عملکرد سیستم در شب است یا در روز، و یا کمینه یا بیشینه‌ی دمای محیط در فصل‌های مختلف و در طی شبانه‌روز چقدر است؟ این‌ها همه اطلاعاتی ست که  باید با بازدید میدانی از محل پروژه و هماهنگی با مشتری بدست آید تا بتوان بر اساس آن، مناسب‌ترین دوربین مداربسته را به کارفرما پیشنهاد کرد.

 1. قرار است تصاویر گرفته شده به چه نحو و چه میزان بازبینی شود؟

اطلاعات مهم دیگری که بعنوان طراح، مسیر طراحی شما را تعیین می‌کند، آگاهی از میزان نیاز مشتری، نسبت به اطلاعات و تصاویر ضبط شده توسط دوربین‌های مداربسته است. به عنوان مثال، اگر کارفرما نیاز دارد که بصورت آنلاین و از هر نقطه‌ای، به تصاویر دوربین‌ها دسترسی داشته باشد، قطعا انتخاب شما یک سیستم مداربسته تحت شبکه است. مهم است که بدانید اطلاعات و تصاویر تا چند روز یا چند ماه، باید ذخیره شود؟ بدون شک، برای یک طراحی مناسب که پاسخگوی نیاز مشتری باشد، به این داده‌ها نیاز خواهید داشت.

مهمترین نکات در طراحی و نصب سیستم دوربین مداربسته:

 • · میزان نور:

 نحوه نورپردازی محیط، نوع دوربین‌ها و محل نصب آن‌ها، باید توامان در نظر گرفته شود. اساسا میزان نور محیط، چه محیط داخلی باشد (in door) و چه بیرونی (out door) باشد، تاثیر مستقیمی برکیفیت تصاویر دوربین‌ها خواهد داشت. به عنوان مثال در محیط‌های پرنور، بهتر از دوربین‌هایی با قابلیت blc  ، dwdr و یا  wdr استفاده شود.

 • · منبع تغذیه:

بخشی از توجه و دقت ما،  باید به منبع تغذیه سیستم معطوف شود. برای اینکه سیستم دوربین مداربسته‌ای که طراحی می‌شود بهترین عملکرد را داشته باشد، لازم است سیستم شما به یک منبع انرژی پایدار و مناسب متصل باشد. نوسانات برق، افت ولتاژ و یا قطعی برق، می‌تواند بر عملکرد سیستم، تاثیر منفی داشته باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که در شرایط گرما، سیستم‌های تهویه یک کارخانه یا یک مجتمع بکار گرفته می‌شود و امکان نوسانات برق را افزایش می‌دهد و شما لازم است قبل از طراحی این نکته را لحاظ کنید.

یکی دیگر از نکاتی که بسیار مهم است، جانمایی دستگاه و تجهیزات سیستم نظارتی است. در بسیاری از مواقع، قرار دادن قطعات ولتاژ پایین در مجاورت منابع قدرت ولتاژ بالا، امکان القای میدان الکتریکی و نوسانات را بوجود می‌آورد، که این نکته را باید در طراحی سیستم مداربسته و انتخاب محل نصب در نظر گرفت. استفاده از UPS و محافظ بردهای الکترونیکی را در صورت لزوم مد نظر قرار دهید.

 • · مسیر انتقال مناسب:

 حتی اگر بهترین دوربین‌ها و تجهیزات را نصب کنید، اما به عنوان مثال کابل کوآکسیال با کیفیت مناسب استفاده نکنید، کیفیت تصویر لازم را بدست نمی‌آورید و این مساله، در مورد سیستم تحت شبکه نیز صدق می‌کند.

 • · قابلیت ارتقا:

یکی از نکاتی که یک طراح با تجربه باید در نظر بگیرد، قابلیت ارتقاء سیستم و همین‌طور گسترش سیستم است. کارفرما باید در صورت نیاز امکان افزایش تعداد دوربین‌ها را به ساده‌ترین شکل و یا همچنین امکان به‌‌روز‌رسانی نرم‌افزارهای سیستم را در آینده داشته باشد.

 • · هزینه:

همواره هزینه تمام‌شده، از اصلی‌ترین فاکتور‌های یک طراحی مناسب است. سیستم شما باید بهترین عملکرد را با صرف مناسب‌ترین هزینه داشته باشد. در صورت امکان، استفاده از تجهیزات و زیر‌ساخت‌هایی که از قبل موجود هستند، می‌تواند در کاهش هزینه‌ها تاثیر به‌سزایی داشته باشد.

 • · قابل اطمینان بودن:

موضوع اصلی در سیستم‌های مداربسته ، نظارت و امنیت است که علاوه بر اینکه مسائل بسیار حساس و بااهمیتی هستند، کمتر جای بروز اشتباه در این حوزه نیز وجود دارد. باید بتوانید سیستمی قابل اطمینان، به کارفرمای خود ارائه دهید.

برای اینکه از عملکرد تجهیزاتی که استفاده و نصب می‌کنید اطمینان بیشتری پیدا کنید، این موارد را مدنظر بگیرید:

 • با استفاده از تجربه خودتان و دیگر همکاران، از کیفیت قطعاتی که قرار است به کارفرما پیشنهاد دهید، مطمئن شوید. البته مشورت با نیروهای حراستی که مستقیما از این نوع تجهیزات در ساختمان های دیگر استفاده می کنند، هم گزینه قابل اتکائی ست.
 • از قطعات و تجهیزاتی که برای اولین بار به‌کار می برید، تنها در پروژه‌های کوچک استفاده کنید.
 • از اعتبار، سابقه و مشتری‌مداری شرکت تولیدکننده و فروشنده تجهیزات، مطمئن شوید و همینطور از نحوه و میزان گرانتی قطعاتی که در سیستم خود استفاده می‌کنید.

 

سخن پایانی :

طراحی و نصب یک سیستم نظارتی، نیازمند تجربه مناسب و دانش کافی به همراه دقت در تک‌تک زوایای پروژه است. استفاده از قطعات با‌کیفیت و البته با صرفه و هزینه ای که باید پرداخت شود، همه از مسائل حائز اهیمت در نصب یک سیستم دوربین مداربسته است که شاید کمتر کسی بدان توجه کند.

امیدواریم نکاتی که در این مقاله به آنها اشاره شد، به همراه تجربه کاری‌تان، شما را در طراحی و اجرای یک سیستم مداربسته کمک نماید. ضمن تشکر از شما برای همراهی با این مقاله، یادآوری می‌کنیم شرکت ایمن دوربین ، آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان به شما همکاران گرامی در خصوص طراحی و همینطور ارائه با کیفیت ترین محصولات بازار می‌باشد.

شرکت پارس ارتباط افزار، فعالیت خود را از سال 1384 در حوزه شبکه آغاز نمود. شرکت پارس ارتباط افزار  پس از یک دهه کسب تجربه در زمینه  تجهیزات شبکه در سال 1394 همکاری خود را با شرکت هایک ویژن به عنوان تنها نماینده رسمی شرکت هایک ویژن در ایران آغاز کرد.

همه‌ی ما با دوربین مداربسته  و کارکرد آن آشنایی داریم. امروزه، کمتر فضای تجاری یا اداری را می‌توان یافت که مجهز به دوربین مداربسته نباشد! تاریخچه‌ی تولد و پیدایش دوربین مداربسته ، عمر طول و درازی ندارد و خوب است بدانید اولین دوربین مداربسته ، در سال 1342  توسط یک آلمانی به نام والتر بروش ، برای نظارت بر پرتاب موشک‌های ارتش آلمان نصب و راه‌اندازی شد، اما نصب و استفاده از دوربین مداربسته به شکلی که امروزه شاهد آن هستیم، عمری بیست و چند ساله دارد. استفاده از دوربین‌های مداربسته، با آنکه پدیده‌ای جدید و نوین محسوب می شود، به طور چشمگیر و غیرقابل انتظاری در سطح دنیا گسترش یافته است که عمده‌ترین دلیل آن را می‌توان فراهم کردن قابلیت کنترل و ایجاد امنیت دانست. در ادامه همراه وب‌سایت ایمن دوربین باشید تا بیشتر درباره‌ی دوربین مداربسته و انواع آن آشنا شویم.

دوربین مداربسته

دوربین مداربسته چیست ؟ 

اگر مشغول راه‌اندازی کسب‌وکاری هستید و یا قصد دارید سیستم امنیتی منزل و آپارتمان‌تان را ارتقاء دهید، دوربین مداربسته اولین گزینه‌ای است که احتمالا به ذهن‌تان خطور خواهد کرد.

دوربین مداربسته برگرفته از واژه‌ی closet circuit television  که به طور خلاصه CCTV نامیده می‌شود، به تعداد یک یا چند دوربین گفته می‌شود که در محل ثابتی قرار دارند و تصاویر دریافتی از محیط را به نقطه‌ای دیگر ارسال می‌کنند.

سیستم دوربین‌های مداربسته متشکل از یک یا چند دوربین هستند که توسط کابل، به یک سیستم ضبط‌کننده تصویر که به آن DVR می‌گویند، متصل شده و سپس توسط کابل‌ دیگری به گیرنده که می‌تواند مانتیور، لپ‌تاپ و یا یک تلویزیون باشد، جهت نمایش ارسال می‌شود.  

وجود دوربین‌های مداربسته ، نقش مهمی در سیستم‌ حفاظتی و امنیتی ایفا می‌کند و حضورشان به تنهایی می‌تواند میزان جرم و جرایم را کاهش دهد. از دیگر کاربردهای دوربین‌ مداربسته ، می‌توان به حضور آن‌ها در صنایع نظامی، فضایی، صنعت، امنیتی و پلیسی، ارتباطات ویدئویی، کنترل و مدیریت در اماکن تجاری و آموزشی و همچنین کنترل جرائم رانندگی و ترافیک شهری اشاره کرد.

انواع مختلفی از دوربین مداربسته ، برای نظارت و حفاظت مکان‌ها داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند و با توجه به اینکه در چه محیط و شرایطی باشند، از نظر ساختار و تکنولوژی با یکدیگر تفاوت دارند:

بررسی دوربین‌های مداربسته از نظر ساختار فیزیکی:

 در اینجا قصد داریم دوربین های مداربسته را از لحاظ ساختار فیزیکی تقسیم‌بندی نماییم که هر کدام بر اساس کارایی مخصوص به خود، در فضاهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند:

 • دوربین مداربسته سقفیDome Camera:

این دوربین‌ها، شکلی گنبدی‌مانند دارند. به‌طور عامیانه به این دوربین‌ها، دوربین دام گفته می‌شود و به دلیل شکل دایره‌ای مانندی که دارند، معمولا بر روی سقف محلی که قرار است دوربین مداربسته تعبیه شود، قرار می‌گیرند. دوربین‌های دام، قابلیت نصب بر روی دیوار را نیز دارند و چنانچه در محل مناسبی تعبیه شوند، می‌توانند به طور کامل فضا را پوشش ‌دهند، به‌طوری که نقطه‌ی کوری باقی نماند.

 • دوربین مداربسته بولتBullet Camera:

دوربین‌های بولت، عموما بدنه‌ای به شکل استوانه و جنس فلزی دارند و به دلیل خاصیت ضدآب بودن، بیشتر در فضای بیرونی مانند حیاط یا پارکنیگ و غیره ، مورد استفاده قرار می‌گیرند. دوربین‌های بولت، قابل نصب بر روی دیوار هستند و ماندگاری بالایی نسبت به تغییرات آب‌وهوایی و رطوبت دارند. این دوربین‌ها، فضای زیرین خود را به طور کامل پوشش می‌دهند و به دلیل مقاومت بالا، کاربرد زیادی در سیستم‌های مداربسته دارند. کلمه‌ی بولت که در نامگذاری این دوربین‌ها به‌کار رفته است به معنی گلوله می‌باشد و به دلیل شکل استوانه‌ای این دوربین‌ها بر روی آن نهاده شده است.

 • دوربین مدار بسته اسپید دامSpeed dome Camera:

این دوربین‌ها، قابلیت کنترل بسیار بالایی را به وسیله‌ی چرخش و زوم کردن فراهم می‌آورند و ازین رو در اماکنی که نیازمند نظارت و کنترل دقیق‌تری است، نصب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. قدرت مانور و چرخش دوربین اسپید دام، به طور کامل، یعنی 360 درجه است و می‌تواند به صورت بالا و پایین هم حرکت نماید. دوربین اسپید دام، به دلیل قابلیت کنترل بسیار بالایی که دارد، به تنهایی می‌تواند کار چند دوربین ثابت را انجام دهد و به همین دلیل کارایی خاص و منحصربه‌فردی دارد.

 • دوربین مداربسته مینیاتوریMini Camera:

این دوربین‌ها، اندازه‌ی کوچکی دارند و این قابلیت را دارند که به صورت مخفی یا نامحسوس نصب شوند. از آنجا که نصب این دوربین‌ها، ممکن است برای افراد حساسیت‌برانگیز باشد، استفاده از آن‌ها چندان متداول نیست و تنها در مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که شرایط خاصی داشته باشند. برخلاف لنز بسیار کوچکی که دوربین‌های مینیاتوری دارند، بدنه‌ی آن‌ها چندان کوچک نیست اما این قابلیت را دارد که در پشت شیءای مخفی شود و تنها لنز بسیار کوچک آن که جلب توجه‌ نمی‌کند، در معرض دید باشد. دوربین‌های مداربسته مینیاتوری، معمولا فاقد دید در شب هستند و از کیفیت تصویر متوسطی برخوردارند. نام دیگر دوربین مداربسته مینیاتوری، دوربین سوزنی است.

 • دوربین مداربسته صنعتیIndustrial Camera:

 دوربین‌های مداربسته صنعتی، کاربرد تخصصی‌تری نسبت به سایر دوربین‌ها دارند. لنز دوربین‌های صنعتی، به طور جداگانه بر روی آن نصب می‌شود و به همین دلیل این دوربین‌ها معمولا بدون لنز فروخته می‌شوند و کاربر مطابق نیاز خود، برای آن لنز مناسبی تهیه می‌نماید تا تصویر بهتر و واضح‌تری از فضا داشته باشد. دوربین‌های صنعتی در مقابل نفوذ آب آسیب‌پذیرند و درون جعبه‌هایی فلزی یا پلاستیکی قرار می‌گیرند و به همین دلیل به آن‌ها دوربین box  نیز گفته می‌شود. باکس یا جعبه‌ای که دوربین در آن قرار دارد، از دوربین در برابر نفوذ گردوغبار، رطوبت و یا سایر مداخلات جوی محافظت می‌کند و به همین دلیل قابلیت استفاده در فضاهای سخت را مهیا می‌کند. دوربین‌های صنعتی، قابلیت دید در شب ندارند، اما می‌توانند تصویر واضحی را در فضای کم‌نور به شما نشان دهند.

 • دوربین‌ مداربسته حرارتی Thermal:

در این دوربین‌ها، سنسور دریافت تصاویر حرارتی است. به این معنی که برخلاف سایر دوربین‌هایی که نور را از محیط دریافت کرده و به شکل تصویر درمی‌آورند، این دوربین‌ها حرارت و گرمای دریافتی از محیط را به شکل تصویر می‌سازند و ارسال می‌نمایند.

سخن پایانی:

امروزه وجود دوربین‌های مداربسته چنان با زندگی ما سازگار شده است که شاید به‌سختی بتوان مکانی عمومی و پر رفت‌وآمد را بدون وجود دوربین‌های مداربسته تصور کرد. وجود یک سیستم دوربین‌ مداربسته به تنهایی می‌تواند حس امنیت و آرامش را به شما هدیه بدهد تا بتوانید در آن فضا با خیالی آسوده‌تر گام بردارید.

دوربین‌های مداربسته، از هر نوعی که باشند، با توجه به منافعی که برای شما ایجاد خواهند کرد، هزینه‌ی زیادی را بر دوش شما تحمیل نخواهند کرد و به طور حتم، ارزش آن را دارند که بابت خرید و راه‌اندازی آن‌ها، هزینه‌ کنید.

ازین که این مقاله را در وب‌سایت ایمن دوربین مطالعه کرده‌اید از شما سپاسگزاریم.

صفحه1 از6

خبرنامه

شبکه های اجتماعی