HDTVI همانند تکنولوژی HD دیگر AHD , HDCVI, HDSDI توانایی انتقال تصاویر HD و بالاتر بر روی کابل کواکسیال را داراست. در ایران وقتی اسم تکنولوژی  HDTVI می آید ذهن همه سمت محصولات شرکت هایک ویژن از نوع TURBO HD

 

میرود و همه فکر میکنند که شرکت هایک ویژن ابداع کننده اصلی تکنولوژی HDTVI بوده است در حالی که اینطور نمیباشد. حال اگر بخواهیم ریشه ای به این موضوع بپردازیم شرکت آمریکایی TECH POINT در سال 2014 در ابتدا این تکنولوژی را ابداع نمود و سپس همانند شرکت NEXTCHIP اقدام به OPEN SOURCE کردن این تکنولوژی نمود شایان ذکر است این شرکت از پیشروهای پروسسور دستگاههای DVR میباشد.

در نسل اول HDTVI فاصله دوربین تا DVR نهایتها تا 300 متر بوده است که بعدا شرکتهای TVT وهایک ویژن اقدام به توسعه این فناوری نمودند در حال حاضر این فاصله تا 500 متر ارتقا یافته است.

 

در ابتدا این محصولات که بیشتر که توسط شرکت هایک ویژن سری TURBO HD در ایران شناخته شده است با کیفیت 720P و 1080P عرضه گردید ولی همانطور که شرکت TECH POINT  اعلام کرده بود نسل جدید تکنولوژی HDTVI ورژن 3 به بازار عرضه گردیده و در ان ورژن ما شاهد ارتقا رزولوژن های دریافتی و پرداختی از سوی دوربین ها و دی وی آر ها تا 8 ما پیکسل خواهیم بود و همچنین DVRهای این نسل از تکنولوژی امکان اتصال به دوربین های HDSDI , HDTVI , HDCVI , AHD را داراست . چندی است که شرکت هایک ویژن اقدام به تولید و عرضه محصولات توربو اچ دی با کیفیت 3 مگا پیکسل نموده است که برخی از محصولات آن نیز در بازار ایران موجود است. DVRهای آن نیز با توجه به اعلان شرکت TECH POINT میتواند با تکنولوژی های HD دیگر سازگاری داشته باشد.